چگونه استایل شخصی مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

استایل شخصی شما نشان دهنده شخصیت شما است. نحوه لباس پوشیدن شما نشان دهنده جنبه‌های مختلفی از شخصیت شما است. دید شما به خودتان کاملا در استایلتان مشخص است. بنابراین لباس‌هایی که می‌پوشید بیشتر از تکه‌های دوخته شده پارچه بوده و به نحوه نشان می دهد که شما دقیقا چه کسی هستید.

با این حال، گم شدن در دریای ترندها و اکسسوری‌ها، رنگ‌ها و الگو‌ها آسان است. داشتن یک هویت بصری می‌تواند کار دلهره‌‌آوری باشد اما پیروی از آن می‌تواند ظاهر یکپارچه‌ای به شما بدهد. نحوه لباس پوشیدن شما در طول سال‌ها با توجه به سبک زندگیتان، تغییر خواهد کرد.

انتخاب استایل شخصی و انواع آن

بین دوره‌ای از زندگی ممکن است تمرکز شما بیشتر روی جنبه‌های دیگر مانند کار و درس بوده بنابراین وقت زیادی برای لباس پوشیدن صرف نکنید. در مقابل ممکن است در بازه‌های زمانی مشخصی دوست داشته باشید لباس‌های مشخص و یکسانی به تن کنید. در این مقاله از آموزال قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید استایل شخصی خودتان را پیدا کنید.

چرا داشتن استایل شخصی مهم است؟

اغلب ما ممکن است از نبودن یا نداشتن استایل مشخص شکایت کنیم اما این حرف تا حدی اشتباه است. استایل شخصی دقیقا هان لباس‌هایی که می‌پوشیم، مدل موهایی که داریم و نحوه میکاپ ما است. بنابراین ممکن است از استایلی که دارید خوشتان نیاید و به دنبال تغییر در آن باشید اما هر فردی با هر پوششی حتما استایل خاص خود را دارد.

استایل و فشن به طور کلی با هم متفاوت هستند پس در مبحث شناخت استایل و ظاهر شخصی این تفاوت را در نظر بگیرید. استایل همانطور که گفتیم نحوه لباس پوشیدن شما بوده اما فشن یک روند یکسان و ثابت نیست. در دنیای فشن امروز یک مدل شلوار مد بوده و فردا شومیز دیگری محبوب است. با این حال، سوال مهمی که پیش می‌آید این است که چرا داشتن سبک شخصی انقدر مهم بوده و چگونه خوش لباس باشیم.

استایل لباس پوشیدن شخصی

استایل خوب چیزی فراتر از پوشیدن لباس‌های فانتزی است. نحوه لباس پوشیدن ما به طور جدی روی عزت نفس ما تاثیر می‌گذاردو این نه تنها در ذهنیت ما وجود دارد بلکه در تعاملات ما با دنیای بیرون هم منعکس می‌شود. برداشت‌های اولیه در این باره بسبار مهم هستند زیرا تغییر آن‌ها تقریبا غیر ممکن خواهند بود.

ظاهر اغلب به جای ما صحبت کرده و باورها، سبک زندگی و نوع رابطه ما با خودمان و دنیای بیرون را نشان می‌دهد. به عنوان مثال فرد پلاس سایزی که لباس‌های دلخواه خود را می‌پوشد این پیام را به دیگران می‌دهد که با بدن خود راحت بوده و مشکلی با آن ندارد. علاوه بر این پیام‌های مستقیم و غیرمستقیم بیرون نیز روی او تاثیری نمی‌گذارد. این صلح با خود را می‌توانید به راحتی از مشاهده پوشش او درک کنید.

داشتن استایل شخصی مناسب چه تاثیراتی دارد؟

به دفعات ثابت شده که افرادی که جذاب‌تر لباس می‌پوشند سریع‌تر می‌توانند در محیط کار ترفیع بگیرند. بنابراین این موضوع دانشمندان را به فکر فرو برده که آیا جذابیت ظاهری می‌تواند تاثیر بیشتری روی افراد بگذارد. پوشیدن لباس مناسب شما را باهوش‌تر نشان داده و طبق تجربه دیگران بیشتر تمایل به ارتباط با شما دارند.

انواع استایل شخصی

داشتن عزت و اعتماد به نفس همیشه یکی از مهره‌های کلیدی موفقیت در هر امری شمرده می‌شود. یکی از راه‌های ساده‌تر برای اینکه بتوانید عزت نفس خود را افزایش دهید این است که لباس‌هایی بپوشید که متناسب با ظاهر و فرم بدن شما هستند. علاوه بر این، یک یا دو سبک مشخص را انتخاب کرده و سعی کنید همیشه لباس‌های خود را در همین سبک‌ها خریداری کنید.

از آن جایی که ثابت شده که افراد جذاب، محبوب‌تر هستند و از آن جایی که ما در بدنی متولد شده‌ایم که واقعا نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم، بسیار مهم است که از مزایا و معایب آن آگاه شویم. اگر بتوانیم کمر باریک خود را برجسته‌تر کرده و چشم‌های قهوه خود را بیشتر نمایش دهیم، نباید از آن‌ها چشم پوشی کنیم. بنابراین بهتر است نگاهی واقع بینانه به خود انداخته و نقاط قوت خود را پیدا کنید. حالا برای بهتر به نظر رسیدن هرکدام بیشترین تلاش خود را به کار ببندید.

انواع استایل شخصی استیریت استایل (Street Style)

به عنوان مثال اگر شانه‌های عضلانی و بزرگی دارید، شاید بهتر باشد دفعه بعد پیراهن و بلوزهایی را انتخاب کنید که شانه‌هایتان را بیشتر نمایان کند. همه ما می‌توانیم ایراداتی روی ظاهر و بدن خود بگذاریم؛ پاهای بزرگ، باسن پهن، قد کوتاه، شکم بزرگ و غیره اما چیزی که مهم است این بوده که ما در هر بدنی زیبا و پذیرفتنی هستیم. بنابراین بهتر است تلاش خود را روی انتخاب لباس متمرکز کنیم.

چگونه استایل خود را درست کنیم؟

در نگاه اول اینطور به نظر می‌رسد که ساخت استایل شخصی بسیار سخت است اما نکته‌ای که وجود دارد، یک دستورالعمل است. اگر طبق این دستورالعمل پیش بروید می‌توانید به راحتی استایل شخصی خود را بسازید. ما به روش بسیار ساده‌ای به شما کمک می‌کنیم تا با هزینه کم و با لباس‌های فعلیتان بتوانید یک استایل مناسب و مشخص برای خود بسازید.

داشتن استایل فردی

الهام گرفتن برای استایل شخصی

کمد لباس خود را دوباره نگاه کنید تا از لباس‌هایی که دارید کاملا اطلاع پیدا کنید. قبل از اینکه بخواهید استایل خود را اصلاح کنید، باید لباس‌هایتان را مرتب کنید و برخی از موارد را دوباره امتحان کنید. برای بازی با ظاهر‌های مختلف، سعی کنید لباس‌ها را با آیتم‌هایی بپوشید که اغلب امتحان نمی‌کنید. هر لباسی را هم که بیش از یک سال در کمد خاک می‌خورد، بهتر است اهدا کنید. به عنوان مثال اگر همیشه تی‌شرت را با شلوار جین آبی می‌پوشید، شاید وقت آن باشد که یک ژاکت فلانل یا ژاکت بافت پشمی را هم روی آن امتحان کنید.

عکس گرفتن از استایل شخصی

از ترکیب لباس‌های مورد علاقه خود عکس بگیرید تا بعدا بتوانید به آن‌ها مراجعه کنید. برخی از ترکیب لباس‌ها بسیار مناسبتان بوده و به درستی نمایانگر شخصیت شما است. از این استایل‌ها عکاسی کنید تا بتوانید بعدا ترکیب‌های مشابه آن‌ها را دوباره بسازید. با الهام از این تصاویر می‌توانید استایل‌های جدیدتر بسازید و از ترکیب آن‌ها لذت ببرید.

تحقیق درباره سبک‌های معمول

به افراد مشهوری که استایل آن‌ها را می‌پسندید فکر کنید. حالا باید با یک جستجوی گسترده به دنبال سبک لباس‌ آن‌ها باشید. به عنوان مثال اگر الگوی شما استایل کیت میدلتون دوشس کمبریج است به دنبال ترکیب‌های کلاسیک بگردید. الگوهای معروف مانند آدری هپبورن، مرلین مونرو، اپرا و ریانا برخی از افرادی هستند که نحوه لباس پوشیدن آن‌ها الهام بخش بسیاری از افراد در سراسر دنیا است. البته تحقیق در مورد سبک‌های پوشش به طور کلی می‌تواند ذهن شما را باز کرده تا به جای یک استایل، دو یا سه استایل را برای خود انتخاب کنید.

استایل شخصی و سبک‌های معمول در استایلینگ

ساخت برد در پینترست

پینترست یکی از بهترین پلتفرم‌هایی بوده که نه تنها در زمینه فشن و شناخت استایل شخصی بلکه در هر زمینه هنری می‌توانید از آن الهام بگیرید. بنابراین در اولین فرصت یک اکانت در پینترست بسازید و برد فشن خود را تکمیل کنید. حالا با جستجو در این فضا، استایل‌هایی که مناسبتان بوده را روی آن برد ذخیره کنید. اغلب این استایل‌ها کامل بوده و می‌توانید هم آیتم‌های اصلی هم اکسسوری‌ها را در آن‌ها مشاهده کنید. این بار که تصمیم به خرید گرفتید حتما از قبل به برد خود نگاهی بیاندازید.

دنبال‌ کردن کالکشن‌های لباس

با تغییر فصل‌ها، سبک‌ها و ترند‌های مختلف به وجود می‌آیند. بنابراین اگر دوست دارید تا نسبت به ترندها اطلاعات مناسبی کسب کنید پیشنهاد می‌کنیم تا حتما کالکشن‌های فصلی را دنبال کنید. البته این بدان معنا نبوده که لازم است همیشه ترندی لباس بپوشید. برخی از برندها در وب سایت خود بخش‌هایی مانند بهترین لباس‌های خیابانی یا الهام از کالکشن‌ها دارند تا بتوانید آیتم‌های مجزا را با لباس‌ و استایل خود ست کنید. برای آشنایی بیشتر با کالکشن‌های لباس می‌توانید به نوشته کالکشن سازی در طراحی لباس مراجعه کنید.

پیدا کردن استایل شخصی

اطلاع از استایل کوتور

در حالی که استایل آوانگارد ممکن است برای استفاده روزانه مناسب نباشد اما با مشاهده آن‌ها می‌توانید خلاقیت خود را به کار بیندازید. استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف، اکسسوری‌ها و مدل‌های برش مختلف می‌تواند در ظاهر شما تغییرات اساسی به وجود بیاورد. به عنوان مثال ممکن است شما هیچوقت به سراغ ترکیب رنگ صورتی و قرمز نروید اما اگر استایل کوتور برندهای مختلف را مشاهده کنید در فصل گرم شاهد این ترکیب رنگ هم باشید.

با دقت خرید کنید

یکی از کارهایی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید استایل شخصی خود را تغییر دهید این است که هنگام خرید دقت زیادی داشته باشید. به دنبال پالت رنگی‌های خاصی بگردید و لباس‌هایی با پترن‌های مختلف را امتحان کنید. حتما موقع پرو لباس به آیتم‌هایی که در کمد دارید دقت کنید. اگر این شومیز را خریداری می‌کنید آیا می‌توانید آن را با کت و شلوارهایی که در کمد دارید ست کنید یا فقط یک خرید هیجانی انجام می‌دهید. برای قدم‌های اول هم هیچوقت به سراغ برندهای گران قیمت نروید زیرا ممکن است بودجه خود را به اتمام برسانید.

پرسونال استایل

راهنمایی بگیرید

به خصوص در خرید‌های اول بهتر است از فروشندگان فروشگاه مورد نظر خود راهنمایی بگیرید. اگر دوستی دارید که در شناخت سبک‌های لباس مختلف اطلاعات زیادی دارد حتما قبل از خرید با او مشورت کنید. البته اگر وقت کافی داشته و همراه شما به خرید بیاید که بهتر هم است.

انتخاب رنگ‌های قدرتمند

رنگ‌های یکی از اساسی‌ترین بخش‌های یک استایل هستند. بنابراین برای داشتن یک استایل جذاب به سراغ انتخاب رنگ‌های قدرتمند بروید. پوشیدن پیراهن قرمز بسیار زیبا است اما اگر قصد دارید آن را در محیط کاری و در یک جلسه مهم بپوشید بهتر است به سراغ سبز زمردی یا سورمه‌ای بروید. پیدا کردن رنگ‌هایی سازگار با روحیه شما هم احساس قدرت بیشتر و هم اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد.

سرمایه گذاری روی آیتم‌های کلاسیک

آیتم‌های کلاسیک یا به اصطلاح Timeless‌ از آن سبک‌هایی بوده که دهه‌ها ماندگار است. بنابراین می‌توانید به جای خرید یک شلوار جین زاپدار به سراغ یک شلوار جین ساده و باکیفیت بروید و آن را خریداری کنید. برش کلاسیک هرگز از مد نمی‌افند و همیشه می‌تواند بخشی از کمد لباس شما باشد.

شلوار جین در استایل شخصی کلاسیک

سخن پایانی

اغلب ما هنگام خرید چشممان به لباسی پشت ویترین می‌افتد که زیبا است. اگر قیمت آن با بودجه ما مطابقت داشته باشد احتمالا آن را خریداری کنیم اما در ترکیب با دیگر لباس‌هایمان زیبا نخواهد بود. در این حالت آن لباس تا سال‌ها در گوشه و کنار کمد باقی می‌ماند. برای اینکه از صرف چنین هزینه‌هایی جلوگیری کنید لازم است تا از قبل درباره سبک و استایل شخصی خود تحقیق کرده و لباس‌هایی را خریداری کنید که با آن‌ها متناسب است.

همچنین می‌توانید با شرکت در دوره آموزش استایلینگ آموزال مهارت استایلینگ را به صورت اصولی و حرفه‌ای یاد بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.