ایجاد جزئیات دو بعدی دیوار در رویت

اکثر مواقع با توجه به پروسه ترسیمات در نرم افزار رویت، نیازی به مدلسازی کلیه اجزای طراحی نیست چرا که حجم دیتیل‌ها و جزییاتی که به مدل اضافه می‌شود وابسته به استراتژی شما در خصوص مدلسازی می‌باشد. نحوه بهره برداری کارفرما از فایل شما چگونه باشد و یا چه حجم از اطلاعات در خصوص پروژه را نیاز داشته باشد ( LOD یک پروژه).

حال با این دانش ضمنی در خصوص LOD  می‌توانیم برخی ترسیمات جزئی مربوط به دیوارها، کف و سقف‌ها را تکمیل کنیم تا دقیق و واضح تر دیده شوند، اما نه در کل پروژه بلکه فقط در یک دید خاص. در واقع می‌خواهیم با رویت رفتاری مشابه با اتوکد و یا راینو در حوزه ۲D drafting داشته باشیم.

برای این کار کافیست وارد سربرگ Annotate شوید و از قسمت Detail line و به کمک حالات ترسیمی و انتخابی مدل های خط جزییات مورد نظر رو با اندازه های واقعی ترسیم کنید.

سربرگ Annotate در رویت Revit
منوی Annotate

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور می‌شود مدل‌ و انواع خط جدید به مجموعه اضافه کرد، از مقاله تعریف خطوط دلخواه با رنگ و ضخامت متنوع می‌توانید به راحتی مدل‌های مختلف خطی را برای پروژتان انتخاب کنید. (مقاله line type بزودی …)

Detail Line در رویت
Modify Place Detail Lines  در رویت
نوشته های مرتبط:

با گزینه Region می‌توانید لاوه بر هاشور زدن قسمت دلخواه، مانند یک لاک غلط گیر بخشی از مدل و ترسیمات خودتان را Mask  کنید.

Masking Region در رویت
نحوه ماسک کردن در رویت Revit

با گزینه Component به راحتی می‌توانید از دیتیل‌های آماده دو بعدی در رویت استفاده کنید و به کمک بانک اطلاعاتی بسیار خوبی که رویت دارد، ترسیماتتان را تکمیل کنید.

گزینه Component در رویت Revit

در این قسمت یک بخش Repeating Details هم وجود دارد که می‌توانید جزییات مد نظرتان را در ترسیمات تکرار کنید (مانند ترسیمات داخل ویدیو).

Repeating Details در رویت Revit

با گزینه Revision cloud  می‌توانید مواردی که نیاز به بازنگری دارند را علامت‌گذاری کنید و پس از آن بررسی و اصلاحات لازم رو انجام دهید. با Detail Group می‌توانید گروهی از جزییات را تهیه و در بخش های مختلفی از ساختمان استفاده کنید. همچنین به کمک Insulation می‌توانیم به ضخامت دلخواه خط نماینده عایق حرارتی را ترسیم کنیم.

همچنین شما می توانید برای آشنایی بیشتر با ابزارها و دیتیل‌های ترسیمی رویت به دوره آموزش رویت آموزال مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.