رسم الگوی شلوار دمپا گشاد

الگوی جلوی شلوار دمپا گشاد

برای تهیه الگو شلوار دمپاگشاد باید قسمت زانو در الگو شلوار را تنگ‌تر از حالت عادی در نظر بگیریم، به همین منظور در دو طرف خط زانو به اندازه ۱ سانتی‌متر کم‌تر از ۴/۱ دور زانو روی الگو علامت می‌زنیم، اما در قسمت دمپای شلوار باید الگو را گشاد‌تر از حالت عادی در نظر بگیریم و این اندازه را با توجه به میزانی از گشادی که در نظر داریم به دو طرف پایین الگو شلوار اضافه می‌کنیم، برای اینکه شلوار در قسمت دمپا خوش فرم بایستد باید لقی گیری انجام شود به همین منظور خط پایین شلوار را بصورت هلالی طراحی می‌کنیم.

نوشته های مرتبط:

رسم الگوی پشت شلوار دمپاگشاد

برای تهیه الگو پشت شلوار همین مراحل را باید طی کرد با این تفاوت که اندازه‌های مشخص شده را باید بیشتر از الگو جلو شلوار در نظر گرفت، برای مثال در قسمت زانو باید به اندازه ۱ سانتی‌متر بیشتر از ۴/۱ اندازه دور زانو در الگو مشخص کنیم. در نهایت پس از مشخص کردن اندازه‌ها نقاطی را که علامت زده‌ایم بهم متصل می‌کنیم تا الگو شلوار را به دست بیاوریم البته این نکته بسیار اهمیت دارد که تمامی خطوط باید بصورت هلالی ملایم رسم شوند و نباید هیچ خط شکسته‌ای داشته باشیم.

جمع بندی

این ویدئو که مشاهده کردید مربوط به آموزش طراحی الگو شلوار دمپا گشاد یکی از سرفصل‌های دوره آموزش ساخت الگو و دوخت پایین تنه می‌باشد. مجموعه آموزال، آموزش طراحی الگوی دوخت و خیاطی را در غالب سه دوره طراحی کرده‌است که در تمام این دوره‌ها علاوه‌بر اینکه آموزش‌ها از پایه و بصورت جامع انجام می‌گردد، مدرس این دوره در طول مسیر کنار شما خواهد بود و با پاسخ دادن به سوالات و دادن بازخورد مسیر آموزشی‌تان را تکمیل خواهدکرد، و از انجایی که دوره‌ها پروژه محور طراحی شده‌اند در پایان سه دوره طراحی الگو و دوخت با ارسال پروژه نهایی و کسب نمره قبولی واجد دریافت گواهینامه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به زبان انگلیسی خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.