پارتنر زبان انگلیسی چیست؟ هرآنچه قبل از انتخاب یک پارتنر زبان باید بدانید

یادگیری یک زبان جدید همیشه می‌تواند تجربه‌ای ترسناک باشد، به‌خصوص زمانی که سعی می‌کنید زبانی همچون انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم شروع کنید؛ حالا چرا انگلیسی؟ چون رایج‌ترین زبان دنیا است و یادگیری آن برای هر شخصی که قدم در دنیای آموزش زبان می‌گذارد، چالش‌برانگیز است. خوشبختانه، روش‌های مؤثر زیادی وجود دارد که یادگیری هر زبانی، از جمله انگلیسی را برای زبان‌آموزان راحت می‌کند و یکی از این روش‌ها، انتخاب یک پارتنر زبان انگلیسی است تا بتوانید با او تمرین کنید.

محتوا پنهان

با این حال، از پیدا کردن گرفته تا ارتباط درست، همیشه چالش‌هایی در ارتباط با پارتنر زبان انگلیسی رایگان وجود دارد. در این مطلب از مجله آموزال قرار است به‌سراغ زیر و بم پارتنر زبان انگلیسی برویم، درباره روش‌های پیدا کردن یک پارتنر بگوییم و مزایا و معایب داشتن پارتنر برای یادگیری زبان را شرح دهیم.

اول از همه، پارتنر زبان کیست؟

پارتنر زبان (Language Parter که با عنوان Language Exchange Parter هم شناخته می‌شود) شخصی است که داوطلبانه با شما به صحبت کردن و مکالمه در یک زبان به‌خصوص می‌پردازد. به‌عنوان مثال، اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، پارتنر اسپیکینگ شما به‌زبان انگلیسی با شما صحبت می‌کند. به‌طور معمول، زبانی که با آن صحبت می‌کنید، زبان مادری شخص است یا به‌عنوان یک زبان خارجی، به‌شکلی تخصصی و پیشرفته در آن تسلط دارد؛ به همین خاطر هم این افراد را تحت عنوان پارتنر زبان انگلیسی نیتیو می‌شناسیم.

در ادامه ساز و کار مبادله‌ای ایجاد می‌شود که شما به زبان آن‌ها صحبت می‌کنید و در ادامه، با صحبت کردن به زبان مادری‌تان به آن‌ها یاد می‌دهید که چگونه به زبان شما صحبت کنند. با این حال، این ساز و کار محبوبیت آن‌چنان زیادی در ایران ندارد و عموماً پارتنر مکالمه انگلیسی شما هم ایرانی است و با یک‌دیگر برای تقویت سطح انگلیسی‌تان تمرین می‌کنید.

پارتنر مکالمه زبان انگلیسی

ساز و کار اصلی این موضوع به شکلی است که در آن، زمانی مساوی برای هر یک از زبان‌ها تقسیم می‌شود. به‌عنوان مثال، اگر در یک جلسه ۳۰ دقیقه‌ای شرکت کنید، ۱۵ دقیقه اول را به زبان انگلیسی و ۱۵ دقیقه دوم را به‌زبان فارسی صحبت می‌کنید.

داشتن پارتنر زبان انگلیسی چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که پیش‌تر هم به این موضوع اشاره کردیم، یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری یک زبان جدید، پیدا کردن پارتنر است. در جهت اثبات این موضوع، به مزایای داشتن پارتنر در یادگیری زبان اشاره می‌کنیم:

تبادل زبان در این روش رایگان است

عموماً کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی یا استخدام معلم خصوصی، بستری را برای اشخاص فراهم می‌کند تا مکالمه‌ای به زبان انگلیسی داشته باشند و بتوانند سطح‌شان در این زبان را تقویت کنند. این روش‌ می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را به‌همراه داشته باشد و اگر در یک کلاس حضور پیدا کنید، نمی‌توانید به‌شکل اختصاص‌یافته به مکالمه بپردازید.

با این حال، در زمینه پارتنر زبان، هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید و می‌توانید به‌شکلی مداوم با شخصی دیگر در مدت زمانی مشخص به صحبت و مکالمه بپردازید و زمان، انرژی و دانشی که دارید را به‌عنوان هزینه پرداخت کنید.

ارتباط دوستانه در یادگیری زبان بهتر است

عموماً نقشِ دانش‌آموز و معلم وزنه سنگینی در روابط ایجاد می‌کند و ممکن است نتوانید آن‌طور که باید زبان انگلیسی را یاد بگیرید. با این حال، داشتن یک شریک در یادگیری زبان انگلیسی به‌شما کمک می‌کند تا تعاملی مبتنی بر دوستی داشته باشید و خیلی راحت‌تر مکالمه کنیید.

نیاز به آمادگی ندارید

برای این‌که بخواهید در جلسات خود با پارتنر زبان‌تان شرکت کنید،‌ نیازی به آمادگی ندارید و لازم نیست تکلیفی را انجام دهید یا مطلبی را بنویسید. به‌طور کلی، تنها کافی است زمانی را در طول روز اختصاص دهید تا یا به‌شکل آنلاین و یا حضوری، در کنار پارتنر زبان‌تان به صحبت بپردازید و در مورد موضوعاتی که به ذهن‌تان می‌رسد، گپ بزنید.

یک پارتنر زبان انگلیسی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

انتخاب یک پارتنر برای یادگیری زبان جدید مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید چون همه چیز به آدمی که با‌ آن صحبت می‌کنید، بستگی دارد. در ادامه به برخی از ویژگی‌های یک شریک خوب در یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازیم:

باید اجتماعی باشد

شما نمی‌خواهید با یک آدم درون‌گرا در ارتباط باشید که حرف آن‌چنانی‌ای برای گفتن ندارد و هیچ ایده‌ای درباره نحوه درست ارتباط نمی‌داند. برای این‌که بتوانید روابط طولانی‌مدتی با پارتنر زبان‌تان ایجاد کنید، باید به‌سراغ شخصی بروید که در برقراری ارتباط با مردم، استعداد خوبی دارد و می‌تواند روابط خوبی با شما ایجاد کند، به شما آموزش دهد، سرگرم‌تان کند و برای شما الهام‌بخش باشد.

باید بتواند اطلاعات را به‌خوبی منتقل کند

بزرگ‌ترین اصل در یک پارتنر زبان که باید به آن توجه داشت، نحوه ارائه و انتقال اطلاعات است.‌ شما در طول مسیر مطمئناً با چالش‌های بسیار زیادی مواجه می‌شوید، مشکلات زیادی دارید و خیلی مواقع هم موضوعاتی را نمی‌دانید. ارتباطِ درست و نحوه صحیح انتقال تجربه و نقد کردن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک پارتنر زبان خوب از آن برخوردار است؛ شخصی که به اندازه کافی صبور است و می‌تواند توانایی‌های شما را ارتقاء دهد و به همان میزان از شما برای بهبود توانایی‌های خود، کمک بگیرد..

باید قابل اطمینان باشد

ممکن است یک شخصِ ایده‌آل را به عنوان پارتنر زبان خود انتخاب کرده باشید که مرتباً فراموش می‌کند با شما ملاقات کند یا دائماً جلسات‌اش با شما را لغو می‌کند. در این شرایط، بهتر است به‌سراغ شخص دیگری بروید. یک شریک خوب می‌داند که باید برای شما وقت بگذارد و مسئولیت یادگیری شما را بپذیرد.

اگر ارتباط‌تان با شخصی که مسئولیت‌پذیر نیست و نمی‌توان به آن اعتماد کرد را ادامه دهید، ممکن است در نقطه‌ای از این روش خسته شوید و یادگیری زبان انگلیسی را کنار بگذارید.

پارتنر قابل اطمینان برای آموزش زبان انگلیسی

چه روش‌هایی برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی وجود دارد؟

درخواست پارتنر زبان انگلیسی و پیدا کردن در ایران چالش‌های بسیار زیادی دارد. بخشی از این چالش به شخصی برمی‌گردد که ایرانی است و در عین حال تسلط کافی به‌زبان انگلیسی دارد و می‌تواند به شما کمک کند تا در یادگیری زبان پیشرفت کنید. موضوع دیگر هم این است که اگر بخواهید پارتنر زبان انگلیسی خود را از کشورهای دیگر پیدا کنید، درست مثل بسیاری دیگر از آدم‌ها در سرتاسر جهان، باید به پلتفرم‌های خارجی دسترسی داشته باشید و یا روش‌های خاصی را پیدا کنید که با کاربران آنلاین به‌خوبی ارتباط بگیرید.

همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم، پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت. در ادامه قصد داریم به روش‌های مختلفی برای پیدا کردن شریک زبان اشاره کنیم که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و می‌توانند برای هر شخصی مفید و کاربردی باشند:

اپلیکیشن‌های پارتنر زبان انگلیسی

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های پیدا کردن پارتنر زبان در جهان، استفاده از اپلیکیشن‌ پارتنر زبان انگلیسی است که بستری اجتماعی را برای شما فراهم می‌کند تا با کاربرانی در سراسر جهان با زبان‌های مختلف تعامل داشته باشید و براساس پروفایل و داده‌هایی که در اختیارتان قرار می‌دهند، از آن‌ها بخواهید تا به شما کمک کنند که زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرید. چندی از نرم افزار پارتنر انگلیسی عبارت‌اند از:

سایت های پارتنر زبان انگلیسی

از قدیم تا به امروز، انجمن‌ها و فروم‌های آنلاین یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن شخصی است که بتوانید مکالمه‌ای انگلیسی با آن‌ها آغاز کنید و درباره موضوعات مختلف به‌بحث بپردازید. در نتیجه، سایت پارتنر زبان انگلیسی می‌تواند یکی از بهترین‌ گزینه‌هایی باشد که برای پیدا کردن یک شریک خوب به‌کارتان می‌آید. نکته دیگر هم گستردگی فروم‌های آنلاین است که به شما اجازه می‌دهد تا درباره هر موضوعی که می‌خواهید و به آن علاقه دارید، مکالمه کنید. یک‌سری از بهترین سایت‌هایی که برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی قابل استفاده هستند، عبارت‌اند از:

  • MyLanguage Exchange
  • Reddit
  • Interpals
    ChatRoulette
  • Conversation Exchange

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگ‌سالان و حتی سالمندان، دنیای امروزی توسط شبکه‌های اجتماعی مختلف تصرف شده است. اگر به‌دنبال شبکه‌ای هستید که محتوای متنی‌ای در آن بخوانید، می‌توانید به‌سراغ توییتر بروید، اگر دنبال عکس و ویدیو هستید، اینستاگرام را انتخاب کنید و اگر می‌خواهید سرگرم شوید و از محتواهای جذابی که ممکن است اندکی طولانی باشد هم لذت ببرید، یوتیوب را در گوشی‌تان باز می‌کنید.

همین موضوع باعث می‌شود تا شبکه‌های اجتماعی به یک بستر خوب برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی تبدیل شوند؛ جایی که شما می‌توانید به‌شکل آزادانه به‌ گشت‌وگذار بپردازید، براساس علایق‌تان با کاربران جدید آشنا شوید، نقطه‌نظراتی را به‌اشتراک بگذارید و مکالمه‌ای را آغاز کنید که نه‌تنها می‌تواند به دوستی خوبی منجر شود، بلکه کاربران را به شریک یادگیری زبان شما تبدیل کند. شما می‌توانید با پارتنر زبان انگلیسی در تلگرام صحبت کنید، پارتنر مجازی زبان انگلیسی خود را در اینستاگرام فالو کنید و پست‌های مختلفی برای هم بفرستید تا ارتباطات‌تان را به شکلی خوب حفظ کنید.

دوستان، آشنایان و اطرافیان

یک راه‌حل قدیمی اما کاربردی این است که به‌سراغ دوستان،‌ آشنایان و اطرافیان خودتان بروید و از آن‌ها بخواهید تا با یک‌دیگر به تمرین زبان انگلیسی بپردازید، مکالمه‌ای در روز داشته باشید و در کنار هم رشد کنید. مثلاً اگر در تهران زندگی کنید و پارتنر مکالمه انگلیسی تهران داشته باشید امکان مکالمه رودررو و حضوری‌ای برای شما ایجاد می‌شود و استرسِ صحبت کردن با شخصی غریبه که تا به امروز آن را ندیده‌اید کاهش می‌یابد.

با این حال، باید ببینید که آیا دوستان و اطرافیان‌تان ویژگی‌های لازم برای پارتنر زبان انگلیسی بودن را دارند یا خیر؟ مهم‌ترین اصل در ارتباط با پارتنر زبان این است که جفت‌تان هدفی برای دست پیدا کردن داشته باشید و بخواهید در این مسیر به یک‌دیگر کمک کنید.

چگونه می‌توان یک ارتباط درست با پارتنر زبان ایجاد کرد؟

درست است که گفتیم پیدا کردن یک شریک زبان مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشید، اما سختی‌های شما بعد از پیدا کردن تازه شروع می‌شود؛ زمانی که باید شما روابطی درست و ایمن و به‌دور از حاشیه با شخص برقرار کنید، پیگیری لازم را داشته باشید و در جهت بهبود یک‌دیگر تلاش کنید. در ادامه قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که می‌تواند در ایجاد ارتباط درست با پارتنر زبان به شما کمک کند:

زمان ثابتی را برای تمرین در نظر بگیرید

زمانی که صحبت از یادگیری یک زبان جدید به‌میان می‌آید، ثبات به مفهومی کلیدی تبدی لمی‌شود. برای این‌که بتوانید تجربه یادگیری‌تان را به حداکثر برسانید، باید تلاش کنید یک برنامه تمرینی با شریک زبان‌تان تنظیم کنید. این برنامه می‌تواند از مکالمه‌ هفتگی تا روزانه متغیر باشد؛ مهم این است که جفت‌تان به آن پایبند باشید.

تنظیم یک برنامه منسجم کمک می‌کند تا یک عادت برای خودتان بسازید و با انگیزه و تمرکز بیش‌تری، انگلیسی را یاد بگیرید.

فعالیت‌های مختلفی داشته باشید

ما می‌خواهیم با پارتنر زبان انگلیسی‌مان صحبت کنیم و این صحبت را به‌شکل مداوم به گونه‌ای ادامه دهیم که هیچ‌کدام‌مان خسته نشود. در نتیجه، یک از استراتژی‌های عالی‌ای که می‌توانید پیاده کنید، این است که فعالیت‌های مختلف را در طول زمان جایگزین کنید.

مثلاً یک روز سوالات مختلفی از یک‌دیگر بپرسید، روز دیگر مقاله‌ای را با یک‌دیگر بخوانید و مورد بررسی قرار دهید و در ادامه درباره یک فیلم و سریالی که به‌تازگی دیده‌اید صحبت کنید. تنوع فعالیت‌ها و بحث‌ها باعث می‌شود تا مکالمه جذاب و چالش‌برانگیز باشد و در عین حال توانایی‌های شما در درک زبان انگلیسی بهتر شود.

روی پیشرفت‌تان نظارت کافی را داشته باشید

بعد از این‌که جلسه‌تان به پایان می‌رسد، آن‌چه آموخته‌اید را با یک‌دیگر مرور کنید و درباره نقص‌ها و اشکالاتی که داشته‌اید، حرف بزنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا هرگونه شکاف در دانش‌تان را پیدا کنید و به‌شکلی تمرکز یافته به حل آن بپردازید. حتی می‌توانید از شریک زبان‌تان بخواهید که در طول یان مسیر، بازخورد و نکاتی برای کمک به بهبود‌تان ارائه دهد.

همچنان باید تمرین کنید

داشتن پارتنر زبان به‌شما کمک می‌کند تا به‌شکلی هدفمند انگلیسی را یاد بگیرید اما برای این‌که همین مکالمات کوتاه با شریک زبان‌تان نتیجه لازم را داشته باشد، باید انگلیسی را به بخشی از روزمره‌تان بگنجانید، فیلم و سریال زبان اصلی ببینید، کتاب‌های انگلیسی بخوانید و پادکست‌های مختلف گوش بدهید.

بدین شکل می‌توانید در طولانی‌مدت کیفیت مکالمه‌ای که دارید را بهبود ببخشید و تسلط‌تان به این زبان را بهبود ببخشید.

تمرین زبان انگلیسی با پارتنر مکالمه

مشکلاتی که در یادگیری زبان انگلیسی از طریق پارتنر وجود دارد

پیدا کردن پارتنر زبان و ارتباط گرفتن با آن‌ها، چه به شکل آنلاین و چه حضوری، مزایای بسیار زیادی دارد که به آن‌ها اشاره کردیم، اما همواره مشکلاتی و ناامنی‌هایی هم وجود دارد که باید مراقب‌اش باشید. گاهی اوقات ما با اشخاصی مواجه می‌شویم که هدف اصلی‌شان، یادگیری زبان انگلیسی نیست و می‌خواهند ارتباطی عمیق‌تر با ما برقرار کنند و یا حتی قصد کلاهبرداری را دارند. به همین خاطر، در این زیرعنوان قرار است بیش‌تر درباره مشکلاتی که ممکن است در ارتباط با پارتنر زبان انگلیسی‌تان به وجود بیاید، صحبت کنیم:

خیلی‌ها آن‌طور که باید به زبان انگلیسی تسلط ندارند

تصور کنید که شما یک پارتنر اسپیکینگ آیلتس نیاز دارید که بتوانید با آن برای امتحان آیلتس آماده شوید. شخصی را پیدا می‌کنید که مدعی است که توانایی‌های لازم در این زمینه را دارد و انگلیسی را تا حد پیشرفته‌ای یاد گرفته است، اما زمانی که بحث مکالمه مطرح می‌شود، می‌بینید که حتی در حد مبتدی هم تسلط ندارند.

بخشی از مشکل به‌این خاطر است که خیلی‌ها ادعای خودبزرگ‌بینی دارند و تخمین‌های خیره‌کننده‌ای درباره تسلط‌شان به زبان انگلیسی انجام می‌دهند.

اینترنت همیشه با ما یار نیست

از آن‌جایی که اتصال اینترنت در ایران همواره با مشکلات بسیار زیادی مواجه است، چه بخواهید در داخل ایران با شخصی تماس تصویری یا تلفنی برقرار کنید و چه از خارج از ایران با فردی پارتنر زبان‌تان آنلاین صحبت کنید، به‌مشکل خواهید خورد.

جدا از این موضوع، عموماً برقراری تماس ویدیویی گزینه بسیار بهتری است چراکه جدا از مکالمه به زبان انگلیسی، می‌توانید با احساسات اشخاص ارتباط برقرار کنید، حالات چهره‌شان را ببینید و زبان بدن‌شان را درک کنید.

خیلی‌ها فقط به‌دنبال معاشرت با شخص جدیدی هستند

قصد اصلی خیلی‌ها از پارتنر زبان شدن یا پیدا کردن، این است که تنها یک شخص همراه برای معاشرت داشته باشند و به تقویت زبان‌شان فکر هم نمی‌کنند. در چنین شرایطی، بهتر است پارتنر زبان انگلیسی‌تان را عوض کنید چرا که نمی‌توانید آن‌طور که باید برای رشد خودتان تلاش کنید و تمام زمان و انرژی‌ای که می‌گذارید، هدر می‌رود.

علاقه‌ای مشترک ندارید

ممکن است با پارتنرهای زبان انگلیسی بسیار زیادی مواجه شوید که هرکدام علایق مختص‌به خودشان را دارند و با سلایق شما سازگار نیستند. در چنین شرایطی، هرچقدر هم که تلاش کنید، بعد از مدتی نمی‌توانید آن ارتباط لازم را داشته باشید. مثلاً به این فکر کنید که پارتنر زبان شما به ماشین علاقه زیادی دارد و شما هیچ اطلاعاتی درباره ماشین ندارید.

شروع مکالمه درباره این موضوع می‌تواند ایده بسیار خوبی باشد اما تداوم در آن شما را خسته می‌کند و همه اشتیاق‌تان برای یادگیری زبان و داشتن یک مکالمه هیجان‌انگیز را می‌گیرد.

خیلی‌ها با اپلیکیشن‌های دوست‌یابی آشنا نشده‌اند

یک رازی که در ارتباط با پارتنر زبان انگلیسی وجود دارد، این است که خیلی‌ها از این شرایط برای پیدا کردن شریک زندگی‌شان استفاده می‌کنند و به‌دنبال معاشقه هستند. عموماً مواردی این‌چنینی آن‌قدرها هم زیاد نیست اما باید نگران چنین موضوعاتی هم باشید. به همین خاطر هم بسیاری به‌دنبال پارتنر زبان انگلیسی هم‌جنس می‌گردند تا احتمال بروز چنین مشکلاتی را از بین ببرند.

کلاهبرداری‌ها در کمین‌اند

تعجب نکنید؛ با به‌وجود آمدن یک روش جدید برای تعامل، روش‌های کلاهبرداری هم از دل آن بیرون می‌آید. جدا از این موضوع، فضای آنلاین پر از هویت‌های جعلی و اشخاصی است که تنها می‌خواهند از شما اطلاعاتی بگیرند و با یک مکالمه کوتاه، ناگهان حساب بانکی‌تان را خالی کنند.

به‌همین خاطر هم بهتر است از بسترهای معتبر برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی‌تان استفاده کنید و تلاش‌تان بر این باشد که در ابتدا به هیچ شخصی اعتماد نکنید، حداقل تا یک بازه زمانی مشخص.

کلاهبرداری در پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی

زبان‌آموزان چه تجربه‌ای از پارتنر زبان داشته‌اند؟

اینترنت این امکان را در اختیار ما قرار داده تا تجربیات مختلفی که داریم را با یک‌دیگر به‌اشتراک بگذاریم و خب یکی از بهترین راه‌ها قبل از پیدا کردن پارتنر زبان و تعامل، این است که ببینید آیا بقیه تجربه خوبی از این موضوع داشته‌اند یا نه؟

نظرات دراین‌باره عموماً ضد و نقیض هست؛ برخی داشتن پارتنر زبان انگلیسی را مثبت می‌دانند و عنوان می‌کنند که این سبک از تعامل نه‌تنها به یادگیری زبان کمک می‌کند، بلکه توانایی‌های ارتباطی را در اشخاص افزایش می‌دهد.

به‌عنوان مثال، کاربر EmBi بر این باور است که پارتنر زبان یک روش بسیار خوب است، اما به‌شرطی که تعامل و ارتباطی که دارید، از جنسِ کلاس‌های آموزشی نباشد و در مورد هر موضوعی با‌ یک‌دیگر حرف بزنید. از ان‌طرف، کاربر Erfan در توییتر می‌گویید: «تجربه شخصی و مشاهدات به من ثابت کرده پارتنر زبان مدت زیادی پارتنر زبان نمی‌مونه.»

اما کاربر Sanguine تجربه شخصی مثبتی داشته و گفته که بازدهی جلسات یک‌هفته‌ای با پارتنر زبانش از چندین جلسه کلاس بیش‌تر است. این ضد و نقیض بودن نظرات برای جوامع خارجی هم صدق می‌کند، حتی با شدت بیش‌تر.

مثلاً کاربر Miller در وبسایت Quora تجربه چندان خوبی از پارتنر زبان انگلیسی نداشته و می‌گوید که همه به‌دنبال ایجاد یک رابطه عاشقانه هستند اما در همان تاپیک از سایت، کاربر Nell Zhang عنوان کرده که با تبادل زبان انگلیسی با زبان‌های دیگر و پیدا کردن پارتنر‌های زبان، نه‌تنها توانسته دانش‌اش نسبت‌به زبان‌های دیگر را بیش‌تر کند، بلکه دوستان بسیار خوبی پیدا کند و توانایی‌های ارتباطی‌اش را بهبود ببخشد.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا به‌شکلی کامل و جامع درباره پارتنر زبان انگلیسی صحبت کنیم،‌ به مزایا و معایب این روش از یادگیری بپردازیم، مشکلات آن را شرح دهیم و نظرات زبان‌آموزانی که تجربه‌ای مشابه را داشته‌اند را بازگو کنیم. اگر زمان و حوصله کافی دارید، به‌دنبال روشی هستید تا در مدت زمان کوتاه بیش‌ترین نتیجه را بگیرید و ترجیح می‌دهید که در کنار یادگیری زبان،‌ دامنه ارتباطی وسیع‌تری داشته باشید، پارتنر زبان انگلیسی می‌تواند همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید.

سوالات متداول

پارتنر زبان چیست؟

پارتنر زبان (Language Parter که با عنوان Language Exchange Parter هم شناخته می‌شود) شخصی است که داوطلبانه با شما به صحبت کردن و مکالمه در یک زبان به‌خصوص می‌پردازد.

چطور یک پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنیم؟

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌ها و سایت‌های زیر، پارتنر زبان انگلیسی خود را پیدا کنید:

مهم‌ترین نکات برای انتخاب پارتنر زبان چیست؟

یک پارتنر زبان خوب باید اجتماعی باشد، بتواند اطلاعات را به‌خوبی منتقل کند و در نهایت،‌ مسئولیت‌پذیر باشد. جدا از این موضوع، درباره ارتباط‌تان با آدم‌هایی که نمی‌شناسید، احتیاط لازم را به‌خرج دهید.

چه کسانی را نباید به‌عنوان پارتنر زبان انتخاب کنیم؟

اگر شخصی هیچ کدام از ویژگی‌های یک پارتنر زبان انگلیسی خوب را نداشت و جدا از آن با مقصود دیگری به‌شما نزدیک شد، بهتر است آن را کنار بگذارید و به‌سراغ یک پارتنر زبان دیگر بروید.

چه کسانی نباید پارتنر زبان انگلیسی داشته باشند؟

هیچ محدودیتی در زمینه پارتنر زبان انگلیسی وجود ندارد و شما می‌توانید با هر شخصی در هر سطحی، زبان انگلیسی تمرین کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم که اگر تسلط کافی، تا حد متوسط، روی زبان انگلیسی ندارید، به‌سراغ پارتنر زبان نروید چون ممکن است مکالمات روزانه یا هفتگی برای شما سخت‌تر از آن چیزی باشد که فکرش را می‌کنید.

اشتباهات رایج در انتخاب پارتنر زبان انگلیسی

عموماً اشخاص در انتخاب پارتنر زبان انگلیسی، به‌سراغ پلتفرم‌ها و بسترهای درست نمی‌روند و یا خیلی سریع به آدم‌ها اعتماد می‌کنند.

بهترین سایت‌ها و ابزارها برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی کدامند؟

Conversation Exchange و Tandem دو سایت و ابزار محبوب برای پیدا کردن پارتنر زبان به‌شمار می‌آیند و برعکس خیلی از سایت‌های دیگر که با ربات پارتنر زبان انگلیسی با شما صحبت می‌کنند، پروفایلی با اشخاص حقیقی در سراسر جهان دارند که آماده صحبت به زبان‌های مختلف با شما هستند.

منابع: QuoraTwitterTurboLangsMorksenseiLuca LamparielloFluent in 3 MonthCambridge Score

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.