اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار

اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار بر کسی پوشیده نیست. اگر کسب و کاری دارید که می‌خواهید با مراودات بین‌المللی آن را گسترده‌تر کنید، زبان انگلیسی برای رشد شما ضروری خواهد بود. اما دانستن لغاتی که در تجارت برای ما مفید هستند و به عبارتی اصطلاحات مربوط به بیزینس نیازمند صرف زمان و هزینه زیادی است. همین موضوع باعث می‌شود گاهی ما یادگیری زبان را به زمان دیگری موکول کنیم یا آن را دست کم بگیریم. اما این یادگیری آن‌قدر در شغل ما موثر خواهد بود که حتما ارزش وقت و هزینه‌های ما را دارد.

پیدا کردن شغل در کشورهای دیگر

در روزهای اولیه جهانی شدن کسب و کارها، دانستن زبان یک مزیت محسوب می‌شد و باعث می‌شد شما بیشتر به چشم بیایید. اما امروز کاربرد زبان انگلیسی در تجارت بسیار بیشتر و گسترده‌تر از این است. حالا کارفرماهای شما به صورت خودکار از شما انتظار دارند به زبان انگلیسی مسلط باشید. در نتیجه اگر می‌خواهید در یک کشور دیگر کار و زندگی کنید، دانستن زبان انگلیسی برای شما حیاتی خواهد بود. داشتن یک شغل بین‌المللی نیازمند دانستن یک زبان بین‌المللی است. در حال حاضر انگلیسی زبانی است که در نقاط مختلف دنیا برای برقراری روابط تجاری استفاده می‌شود.

از آنجایی که امروزه در شرکت‌های کوچک و بزرگ بین‌المللی شرکای تجاری از کشورهای مختلفی هستند، دانستن زبان انگلیسی برای کارکنان آنها اجباری خواهد بود. در نتیجه برای دریافت بسیاری از موقعیت‌های شغلی داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند تافل یا آیلتس کمک‌کننده خواهد بود. هرچند بهتر است زمانی جداگانه برای یادگیری زبان انگلیسی تجاری در نظر بگیرید.

اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار

مبادلات تجاری با شرکت‌های خارجی

امروزه سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر جهان زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان رسمی برای تجارت می‌شناسند. دیگر دلیل اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار زمانی برای شما روشن می‌شود که بخواهید با شرکت‌های خارجی مبادله داشته باشید. در این صورت به احتمال زیاد ایمیل‌ها، مدارک، اسناد و منابع شما به زبان انگلیسی خواهند بود. حتی اگر خود شما به زبان انگلیسی مسلط نباشید، ناچار خواهید بود از یک نفر که به این زبان تسلط دارد کمک بگیرید. به این ترتیب هم هزینه‌های شما افزایش پیدا می‌کند و هم نظارت شما بر روی تجارتی که دارید کمتر خواهد بود.

دسترسی به منابع اطلاعاتی

دنیای امروز با سرعتی استثنایی در حال رشد و تغییر است و تکنولوژی در هر لحظه پیشرفت‌های قابل توجهی می‌کند. ما برای اینکه سهم خود را بیشتر کنیم باید از تغییرات آگاه باشیم و به موقع نسبت به آنها واکنش نشان دهیم. در دنیای تجارت بسیاری از اطلاعات به‌روز و آخرین اخبار مربوط به کسب‌وکارهای مختلف در ابتدا به زبان انگلیسی منتشر می‌شوند. در نتیجه اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار در این است که شما را به جدیدترین منابع اطلاعاتی می‌رساند.

به این ترتیب خیلی سریع از آخرین روش‌هایی که در شغل شما مورد استفاده است با خبر می‌شوید و نسبت به رقبایی که دارید برتری پیدا می‌کنید. برای مثال با دانستن زبان انگلیسی می‌توانید درباره آخرین تکنولوژی‌های مرتبط با شغل خود جست‌وجو کنید، دستاوردهای جدید را بشناسید و از ترندها باخبر شوید.

مقاله اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار

سفرهای تجاری

اگر آرزوی یک شغل بین‌المللی را در سر می‌پرورانید و دوست دارید با کشورهای مختلف تجارت کنید، انگلیسی رایج‌ترین زبانی است که به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. گاهی لازم است برای شرکت در همایش‌های بین‌المللی یا حتی نمایشگاه‌های تجاری که در کشورهای مختلف برگزار می‌شوند، سفر کنید. قطعا در چنین سفرهایی به برقراری ارتباط با دیگران نیاز پیدا خواهید کرد. تمام این ارتباط‌ها ممکن است جایی در آینده به روابط تجاری پرسودی تبدیل شوند.

در نتیجه اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار در این است که برای شما امکانی ایجاد می‌کند که بتوانید روابط کاری متنوعی با افراد گوناگون ایجاد کنید. همین روابط بعدها به تجارت منجر می‌شوند و اعتبار شغلی شما را بهبود می‌بخشند. به‌علاوه هرچه در اولین برخورد اصطلاحات تجاری انگلیسی را بهتر بدانید و تلفظ صحیح‌تری از کلمات داشته باشید، تاثیرگذارتر خواهید بود و نتیجه بهتری می‌گیرید.

تفاوت بین انگلیسی تجاری و انگلیسی عمومی در چیست؟

حالا که از اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار آگاه شدیم وقت آن رسیده که بدانیم انگلیسی تجاری با انگلیسی عمومی که در محیط‌های عمومی به کار می‌رود چه فرقی دارد. حقیقت این است که شباهت‌های این دو از تفاوت‌هایی که دارند بیشتر است. همان‌طور که احتمالا می‌دانید مهارت‌های زبان انگلیسی به چهار دسته مهارت خواندن، مهارت نوشتن، مهارت گوش کردن و مهارت حرف زدن تقسیم می‌شوند. اگر شما پایه خوبی از زبان انگلیسی داشته باشید و این چهار مهارت را در خود تقویت کرده باشید، به احتمالا زیاد از پس یک موقعیت تجاری بر خواهید آمد.

با این حال موضوعات، واژه‌ها و اصطلاحات خاصی وجود دارد که به دنیای تجارت تعلق دارند. پس برای اینکه بتوانید در عنوان‌های شغلی مختلف و موقعیت‌های کاری گوناگون موفق باشید بهتر است اصطلاحات پرکاربرد و رایج زبان انگلیسی در حرفه کاری را به‌خوبی بشناسید. برای این کار می‌توانید از منابع رایج زبان انگلیسی تجاری مانند لغت‌نامه‌های تجاری، کتاب‌های تقویت زبان انگلیسی تجاری، پادکست‌ها و البته کلاس‌های زبان استفاده کنید. در نهایت هم اعتمادبه‌نفس بهتری پیدا می‌کنید و هم عملکرد بهتری خواهید داشت.

دقت داشته باشید که در عین توجه به اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار باید زبان انگلیسی عمومی را به‌خوبی بلد باشید تا در انگلیسی تجاری موفق شوید. برقراری تماس تلفنی یا کنفرانسی، انجام ارائه‌ها، شرکت در جلسات، انجام مذاکرات و نوشتن ایمیل یا گزارش از عمومی‌ترین موقعیت‌های تجاری هستند. همچنین ممکن است در شغل و صنعت شما موضوعات خاصی هم وجود داشته باشد که باید به طور جداگانه مطالعه کنید.

کاربرد زبان انگلیسی در تجارت

چطور انگلیسی تجاری خود را تقویت کنیم؟

تقویت انگلیسی تجاری از تقویت انگلیسی عمومی جدا نیست. اگر در زبان انگلیسی مهارت زیادی ندارید ابتدا مهارت‌های عمومی خود را تقویت کنید. مدرسه زبان انگلیسی آموزال دوره‌های متنوع آموزش زبان انگلیسی را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. می‌توانید با این دوره‌ها زبان خود را تقویت کرده و سپس با توجه به هدفی که دارید مهارت‌های خاص مربوط به کسب و کار خود را بهبود ببخشید.

باتوجه‌به اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار داشتن یک لغت‌نامه انگلیسی برای شما مفید خواهد بود. می‌توانید در هر فرصت اصطلاحات تجاری انگلیسی را تمرین کنید. روزانه چند اصطلاح را روی موبایل خود بنویسید و تا شب آنها را تمرین کنید. می‌توانید در روزهای بعد به اصطلاحات قبلی برگردید و دوباره آنها را تمرین کنید. اگر به دنبال پیدا کردن لغت نامه مورد نظر خود هستید می‌توانید از مقاله بهترین دیکشنری‌های زبان انگلیسی استفاده کنید.

گاهی گرفتن یک معلم خصوصی یا شرکت در کلاس‌های زبان تخصصی فرصت بسیار خوبی برای یادگیری سریع‌تر زبان است. معلم‌های حرفه‌ای با توجه تجربه و مهارتی که دارند، سریع‌ترین راهکارها را برای تقویت زبان به زبان‌آموزان خود ارائه می‌کنند. اما اگر شرکت در کلاس‌های خصوص و عمومی ترجیح شما نیست، می‌توانید از سایت‌های آموزشی کمک بگیرید. به این ترتیب اصطلاحات جدید را در زمان کوتاهی یاد خواهید گرفت.

دیدن مستندهایی که با تجارت و اقتصاد در ارتباط هستند هم برای یادگیری بهتر مفید خواهد بود. حتی می‌توانید برای تمرین هم که شده جدیدترین اخبار مربوط به شغل خود را در اینترنت جست‌وجو کنید. خواندن کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی تجاری و حتی کتاب‌هایی که به نوعی درباره تجارت هستند هم راه دیگری برای تقویت زبان است.

چطور در مسب و کار انگلیسی خود را قوی کنیم؟

جمع بندی

حقیقت این است که اگر به دنبال کار کردن در سطح بین‌المللی هستید نباید اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار را دست کم بگیرید. واضح است که هرچه سطح زبان شما بالاتر باشد، حرفه‌ای به نظر خواهید رسید. البته تا زمانی که فقط در شرکت‌های داخلی کار می‌کنید و تمام همکاران شما فارسی‌زبان هستند، ندانستن زبان انگلیسی احتمالا در کار شما اختلال بزرگی ایجاد نمی‌کند اما وقتی وارد جامعه بین‌المللی شدید ندانستن زبان برای شما مشکل‌ساز خواهد بود. آن‌وقت نمی‌توانید سطح تخصص و حرفه‌ای بودن خود را به‌راحتی نشان دهید.

پس وقت آن رسیده که زبان خود را تقویت کنید. اگر پایه زبان انگلیسی شما چندان قوی نیست می‌توانید به کمک دوره فشرده آموزش مکالمه زبان انگلیسی ICC، مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنید. بعد از آن به سراغ زبان انگلیسی تجاری بروید و اصطلاحات تجاری را یاد بگیرید تا بین‌المللی شوید. آیا شما تجربه کار در شرکت‌های بین‌المللی را داشته‌اید؟ به نظر شما اهمیت زبان انگلیسی در تجارت و کسب و کار چقدر است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.