بهترین راه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی؛ معرفی بهترین روش‌ها و ابزارهای رایگان

0 78

آموزش مکالمات روزمره انگلیسی یکی از مهم‌ترین فرآیندهایی است که استفاده کاربردی از این زبان را امکان‌پذیر می‌کند. بسیاری از زبان‌آموزان، با شرکت در دوره‌های آموزشی گوناگون نکات گرامری را به خوبی فرامی‌گیرند. با این حال، این افراد به دلیل نداشتن اعتماد به نفس کافی و آشنا نبودن با اصطلاحات روزمره انگلیسی نمی‌توانند از دانش خود در برقراری تعاملات روزانه استفاده کنند. در این میان، برخی از افراد هم وجود دارند که به صورت ذهنی می‌دانند چه باید بگویند ولی در عمل، جملاتی بریده بریده و اغلب، نادرست را در مکالمه روزمره انگلیسی خود به‌کار می‌برند. در این مطلب، قصد داریم بهترین روش‌های آموزش مکالمه انگلیسی را با شما به اشتراک بگذاریم و با معرفی بهترین ابزارهای رایگان به شما کمک کنیم جملات روزمره انگلیسی را به سادگی مورد استفاده قرار دهید.

روش‌های موثر در یادگیری مکالمه روزمره انگلیسی

آموزش مکالمات روزمره انگلیسی را تنها زمانی می‌توان موثر دانست که فرد بتواند دانش خود را به صورت کاربردی مورد استفاده قرار دهد. برای این منظور، لازم است از روش‌های زیر استفاده کنید و به‌طور روزانه مهارت‌های خود را بهبود بخشید:

 • تماشای فیلم و سریال
 • گوش کردن به پادکست‌
 • شرکت در کلاس‌های فری دیسکاشن یا فوروم‌ها
 • ثبت نام در دوره‌های آموزش مکالمه روزمره انگلیسی
 • استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش مکالمه
 • عضویت در کانال‌های تلگرام مناسب برای یادگیری زبان
 • استفاده از کانال‌های یوتیوب برای یادگیری جملات روزمره انگلیسی
 • مطالعه کتاب‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی و انجام تمرینات آن‌ها
 • استفاده از فلش‌کارت‌های مناسب برای یادگیری اصطلاحات روزمره انگلیسی
 • شرکت در بازی‌ها و سرگرمی‌های گروهی
 • عضویت در وب‌سایت‌های مناسب برای یادگیری مکالمات پرکاربرد روزمره انگلیسی
 • استفاده از اپلیکشین‌های زبان‌آموزی

معرفی بهترین وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های رایگان ویژه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

با وجود انواع و اقسام وب‌سایت‌های رایگان ویژه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی، این روزها یادگیری و تمرین مکالمه از هر زمان دیگری ساده‌تر شده است. چند نمونه از این وب‌سایت‌ها عبارتند از:

معرفی بهترین وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های رایگان ویژه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی
بهترین وب سایت های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

BBC Learning English

محتوای آموزش مکالمات روزمره انگلیسی این وب‌سایت شامل فایل‌های صوتی و ویدویی گوناگونی است که برای سطوح متوسط و پیشرفته طراحی شده و به صورت رایگان از طریق یوتیوب و فیس‌بوک نیز قابل دستیابی است.

British Council

این وب‌سایت حاوی ویدیوها، پادکست‌ها، بازی‌های سرگرم‌کننده و متون جالبی است که از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه به همین نام هم قابل دسترسی است و یادگیری اصطلاحات روزمره انگلیسی را برای زبان‌آموزان سطوح ابتدایی تا پیشرفته امکان‌پذیر می‌کند.

Babbel

این وب‌سایت یکی از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی در سفر است که از طریق اپلیکیشن تلفن همراه هم در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد و برای زبان‌آموزان سطوح ابتدایی و متوسط در نظر گرفته شده است. در این پلت‌فرم، ابتدا می‌توانید تسلط و حضور ذهن خود را در زمینه مهارت‌های انگلیسی ارزیابی کنید. سپس، درس‌ها و آزمون‌های تعاملی مناسب با سطح دانش شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

Duolingo

وب‌سایت و اپلیکیشن Duolingo از بهترین پلت‌فرم‌هایی است که علاوه بر تعیین سطح دانش انگلیسی، از طریق خواندن، گوش کردن و انجام تمرینات تعاملی در یادگیری جملات روزمره انگلیسی و گسترش دایره واژگان علاقه‌مندان تاثیرگذار است. محتوای آموزشی این پلت‌فرم برای زبان‌آموزان مبتدی، متوسط و پیشرفته طراحی شده است. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله دولینگو چیست و آزمون دولینگو مراجعه کنید.

FluentU

وب‌سایت و اپلیکیشن FluentU با در اختیار قرار دادن طیف گسترده‌ای از فایل‌های صوتی، ویدیوها و محتوای تعاملی، آموزش مکالمات روزمره انگلیسی را برای زبان‌آموزان سطوح متوسط و پیشرفته امکان‌پذیر می‌کند. از طریق این پلت‌فرم شما به سادگی می‌توانید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید و تمرینات تعاملی خود را انجام دهید. در عین حال، با استفاده از سرویس ارتباطی موجود بر روی این پلت‌فرم به راحتی می‌توانید مکالمه به زبان انگلیسی را تمرین کنید.

Manythings.org

این وب‌سایت یکی از ساده‌ترین پلت‌فرم‌هایی است که برای زبان‌آموزان سطوح ابتدایی تا پیشرفته طراحی شده و با استفاده از فلش کارت‌‌ و پادکست و ارائه تمرینات مخصوص به آموزش زبان انگلیسی کمک می‌کند.

eslcafe.com

وب‌سایت و فوروم eslcafe.com یکی از بهترین پلت‌فرم‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی است. این سایت از طریق ارائه دروس آنلاین و برقراری ارتباط با زبان‌آموزان روند یادگیری زبان را ساده‌تر می‌کند. منابع آموزشی این وب‌سایت شامل نکات گرامری، عبارات و تمریناتی است که برای هر دو گروه آموزگاران و زبان‌آموزان طراحی شده‌اند. با شرکت در فوروم eslcafe.com افراد می‌توانند موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در بحث‌ها و گفتگوها شرکت کنند. از طریق این وب‌سایت، آموزگاران هم به منابع متعددی دسترسی خواهند داشت.

Voice of America

ویدیوها، فایل‌های صوتی، مقالات و آزمون‌های Voice of America از طریق وب‌سایت و کانال یوتیوب این مجموعه قابل دسترسی است. محتوای آموزشی این پلت‌فرم برای زبان‌آموزان سطوح متوسط و پیشرفته طراحی شده است. این وب‌سایت یکی از بهترین پلت‌فرم‌های رایگانی است که با ارائه ویدیوها، فایل‌های صوتی و متون متنوع آموزش مکالمات روزمره انگلیسی را امکان‌پذیر می‌کند. محتوای این سایت به مسائل سیاسی، کسب‌وکار، سلامتی، علوم و سرگرمی اختصاص دارد.

Coursera

وب‌سایت و اپلیکیشن Coursera شامل دوره‌هایی است که برای آموزش مکالمات پرکاربرد روزمره انگلیسی در زمینه‌های تجاری، اجتماعی و آکادمیک طراحی شده است. محتوای این سایت برای زبان‌آموزان سطوح ابتدایی تا پیشرفته قابل استفاده است. دوره‌های رایگان این پلت‌فرم مبتنی بر اشتراک توسط مراکزی نظیر دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه علوم و فناوری هنگ‌کنگ، دانشگاه ایالتی آریزونا و دانشگاه پنسیلوانیا ارائه می‌شوند.

talkenglish.com

این وب‌سایت با ارائه دروس مختلف در قالب محتوای صوتی و متنی، آموزش مکالمات روزمره انگلیسی را برای زبان‌آموزان سطوح ابتدایی تا پیشرفته امکان‌پذیر می‌کند. با استفاده از مطالب مندرج در این پلت‌فرم، شما به سادگی می‌توانید تلفظ، نکات گرامری، واژگان و جملات روزمره انگلیسی را فرابگیرید.

TED talks

با استفاده از ویدیوهای وب‌سایت و کانال یوتیوب TED talks شما به راحتی می‌توانید روند آموزش مکالمات روزمره انگلیسی را پی‌گیری کنید. محتواهای ویدیویی این پلت‌فرم دارای زیرنویس هستند و به زبان‌آموزان سطوح متوسط و پیشرفته کمک می‌کنند اصطلاحات روزمره انگلیسی را به سادگی فرابگیرند.

این پلت‌فرم به صورت پیوسته میزبان نویسندگان، مهندسان، نقاشان، معماران، بازرگانان، دانشجویان و بسیاری از صاحب‌نظران برجسته است. این افراد تجربیات خود را به زبانی ساده با علاقه‌مندان به اشتراک می‌گذارند. برای یادگیری بهتر، توصیه می‌کنیم ویدیوهای این پلت‌فرم را با زیرنویس ببینید. همچنین، می‌توانید در مباحث مرتبط با هر یک از ویدیوها شرکت کنید و دایره جملات روزمره انگلیسی خود را گسترش دهید.

معرفی بهترین کانال تلگرام مکالمات روزمره انگلیسی

موارد زیر از بهترین کانال‌های تلگرامی به حساب می‌آیند که به آموزش مکالمات روزمره انگلیسی کمک می‌کنند:

معرفی بهترین کانال تلگرام مکالمات روزمره انگلیسی

English of the day

این کانال تلگرام مکالمات روزمره انگلیسی با بیش از ۶ هزار عضو فعال، یکی از بهترین منابعی است که با ارائه اصطلاحات روزمره انگلیسی به بهبود مکالمه کمک می‌کند.

Viola

این کانال تلگرامی نظر بیش از ۱۳ هزار مشترک را به خود جلب کرده و با ارائه مطالب جالب به یادگیری مکالمات پرکاربرد روزمره انگلیسی کمک می‌کند.

English tips and tools

این کانال تگرامی یکی از بهترین پلت‌فرم‌هایی است که با بیش از ۳۱ هزار نفر عضو و با به اشتراک‌گذاری کلمات و عبارات جدید به آموزش مکالمات روزمره انگلیسی کمک می‌کند.

Learn English

این کانال تلگرام مکالمات روزمره انگلیسی با به اشتراک‌گذاری اصطلاحات عامیانه، تصاویر و نکات کاربردی در بهبود مهارت‌ها و دانش انگلیسی زبان‌آموزان تاثیرگذار است.

English Idioms Land

این کانال تلگرامی با بیش از ۷۰ هزار عضو فعال و به اشتراک‌گذاری روزانه اصلاحات و عبارات کاربردی به بهبود مهارت مکالمه زبا‌ن‌آموزان کمک می‌کند.

Grammarfy

این پلت‌فرم با بیش از ۶۹ هزار عضو و از طریق ارائه نمونه جملات روزمره انگلیسی به یادگیری قوانین گرامری و تلفظ صحیح واژگان کمک می‌کند.

English for Tomorrow

این کانال تلگرام مکالمات روزمره انگلیسی با ارائه انواع آزمون‌ها، فعالیت‌های سرگرم‌کننده و واژگان موضوعی به یادگیری زبان انگلیسی و آشنایی با روش استفاده از عبارات و اصطلاحات کاربردی کمک می‌کند.

Espresso English

این کانال تلگرامی با بیش از ۶ هزار عضو، ارائه فلش‌کارت‌های متنوع و محتواهای جالب در یادگیری اصطلاحات روزمره انگلیسی تاثیرگذار است.

English Harmony

این کانال تلگرامی با در اختیار گذاشتن مجموعه قابل توجهی از پادکست‌ها، مجلات، معرفی کتاب، ارائه محتوای ویدیویی، موسیقی و بسیاری مطالب دیگر به آموزش جملات و عبارات روزمره انگلیسی کمک می‌کند.

معرفی بهترین کتاب‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

موارد زیر از بهترین کتاب‌های یادگیری مکالمات پرکاربرد روزمره انگلیسی به حساب می‌آیند:

معرفی بهترین کتاب‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی
بهترین کتاب های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

۵۰-Very Short Conversations

این کتاب اصطلاحات رایج در مکالمات روزمره انگلیسی یکی از مناسب‌ترین منابعی است که برای زبان‌آموزان مبتدی طراحی شده و با ارائه عبارات کاربردی، تصاویر و آزمون‌های مرتبط به بهبود مهارت مکالمه علاقه‌مندان کمک می‌کند.

Practice Makes Perfect: English Conversation

این بهترین کتاب مکالمه روزمره زبان انگلیسی است که برای زبان‌آموزان مبتدی طراحی شده است. نسخه الکترونیکی این کتاب حاوی دروس و تمرینات صوتی رایگانی است که به بهبود مهارت‌های شنیداری و گفتاری علاقه‌مندان کمک می‌کند.

Spoken English in Dialogues: 833 Most Common English Sentences Used by Native Speakers in Real Life Situations

این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی تا متوسط طراحی شده و مجموعه وسیعی از مکالمات روزمره انگلیسی در سفر و سایر عبارات و اصطلاحات کاربردی را شامل می‌شود.

Series Top Notch

این مجموعه را می‌توان بهترین کتاب برای مکالمات روزمره انگلیسی دانست که به‌وسیله انتشارات Longman منتشر شده و بر آموزش مکالمات روزمره انگلیسی و سایر مهارت‌های زبان‌آموزی تمرکز دارد.

American English file

این مجموعه کتاب نیز یکی از بهترین منابعی است توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده و علاوه بر آموزش مکالمات روزمره انگلیسی بر یادگیری نکات گرامری متمرکز است.

English collocation in use

سری کتاب‌های English collocation in use یکی از پرطرفدارترین منابعی است که بر آموزش مکالمات روزمره انگلیسی و گسترش دایره لغات زبان‌آموزان تاکید دارد.

Everyday idioms

این کتاب اصطلاحات رایج در مکالمات روزمره انگلیسی یکی از شناخته‌شده‌ترین منابعی است که با به اشتراک‌گذاری بیش از ۳۰۰ اصطلاح کاربردی و ارائه توصیحات و تمرین‌های جامع، آشنایی با جملات روزمره انگلیسی و عبارات عامیانه را امکان‌پذیر می‌کند.

معرفی بهترین کانال‌های یوتیوب برای آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

بسیاری از وب‌سایت‌های معتبر آموزش مکالمه و اصطلاحات روزمره انگلیسی، محتوای آموزشی خود را از طریق یوتیوب و به روشی سرگرم‌کننده نیز به اشتراک می‌گذارند. چند نمونه از این کانال‌ها عبارتند از:

بهترین کانال‌های یوتیوب برای آموزش مکالمات روزمره انگلیسی
بهترین کاتال های یوتیوب ویژه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

Learn English with Mr. Duncan

این کانال یوتیوب با بیش از ۱۰ سال سابقه در ارائه محتوای متنوع در زمینه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی فعالیت می‌کند و اصطلاحات رایج، نکات گرامری و واژگان تخصصی را پوشش می‌دهد.

BBC Learn English

این کانال یوتیوب با ارائه مطالبی کاربردی یکی از معتبرترین و تخصصی‌ترین منابع مناسب برای آموزش اصطلاحات و سوالات روزمره انگلیسی به حساب می‌آید.

Learn English with TV Series

در این کانال یوتیوب، کاربردی‌ترین اصطلاحات به‌کار رفته در فیلم‌ها و سریال‌های پرطرفدار به همراه توضیحات لازم ارائه می‌شوند.

VOA Learning English

زبان‌آموزانی که فرهنگ و اصطلاحات آمریکایی را پی‌گیری می‌کنند با مراجعه به این کانال می‌توانند از مباحث گسترده و درس‌های هفتگی آن استفاده کنند.

کانال یوتیوب فرا زبان

کانال یوتیوب فرا زبان با به اشتراک‌گذاری مکالمه روزمره انگلیسی با ترجمه فارسی یا جملات و اصطلاحات فارسی با زیرنویس انگلیسی به یادگیری عبارات رایج، لغات غیررسمی و معادل‌های رسمی آن‌ها کمک می‌کند.

معرفی بهترین دوره‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

شرکت در دوره‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی یکی از بهترین روش‌هایی است که به افزایش اعتماد به‌نفس و ارتقا دانش زبان‌آموزان کمک می‌کند. حضور در کلاس‌های آنلاین یا حضوری و تک نفره یا گروهی امکان بهبود مهارت‌های لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ را به صورت توامان در اختیار علاقه‌مندان به یادگیری زبان‌های خارجی قرار می‌دهد.

معرفی بهترین دوره‌های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی
بهترین دوره های آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

با انجام این کار زبان‌آموزان در حین فراگیری مکالمه می‌توانند کاربردی‌ترین قوانین گرامری را نیز یاد بگیرند و زیر نظر اساتید مجرب تمرین کنند. همراهی یک آموزگار با تجربه و کارآزموده از مهم‌ترین عواملی است که رفع اشکال و تکرار موثر نکات مفید و کاربردی را امکان‌پذیر می‌کند. از بهترین دوره‌های یادگیری مکالمه انگلیسی می‌توان پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی ICC آموزال را نام برد.

این پکیج شامل دوره ICC1، ICC2 و ICC3 است با تمرکز بر یادگیری، تجزیه‌وتحلیل و استفاده از سوالات روزمره انگلیسی، اصطلاحات رایج و تمرینات متنوع طراحی شده‌اند. چنان که پیش‌تر هم گفته شد، در طول این دوره‌ها کاربردی‌ترین نکات گرامری نیز با زبان‌آموزان به اشتراک گذاشته می‌شود. خبر خوب این است که به زودی طیف گسترده‌ای از مطالب و ویدیوهای آموزشی نیز در زمینه یادگیری مکالمات پرکاربرد روزمره انگلیسی ارائه از طریق وب‌سایت و سایر پلت‌فرم‌های آموزال در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم دوره‌ها و فعالیت‌های این مجموعه را پی‌گیری کنید.

معرفی بهترین فروم‌های مخصوص زبان‌آموزان

حضور در فروم‌های مختلف و شرکت در بحث‌های آزاد یکی از بهترین روش‌هایی است که به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و بهبود مهارت رایتینگ انگلیسی را برای زبان‌آموزان امکان‌پذیر می‌کند. بهترین فروم‌های مخصوص زبان‌آموزی عبارتند از:

معرفی بهترین فوروم‌ برای آموزش مکالمات روزمره انگلیسی
بهترین فوروم های ویژه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

Dave’s ESL Café

این یکی از بهترین وب‌سایت‌ها و فوروم‌هایی است که ارتباط میان علاقه‌مندان به آموزش مکالمات روزمره در سراسر جهان را با یکدیگر امکان‌پذیر می‌کند. حضور آموزگاران در این فوروم‌ها موجب می‌شود زبان‌آموزان بتوانند کلیه سوالات خود را در زمینه زبان‌آموزی مطرح و پاسخ مناسبی را دریافت کنند.

Linguaholic

این وب‌سایت با ارائه بیش از ۱۵ فوروم مختلف به زبان‌آموزان کمک می‌کند در مباحث مورد علاقه خود شرکت کنند و دانش خود را در زمینه اصطلاحات و عبارات رایج انگلیسی بهبود بخشند.

WordReference

این وب‌سایت با ارائه یکی از محبوب‌ترین فوروم‌ها به زبان‌آموزان سراسر جهان کمک می‌کند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

معرفی بهترین بازی‌ها برای آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

بازی و سرگرمی یکی از بهترین روش‌هایی است که به آموزش زبان انگلیسی و مکالمه روزمره کمک می‌کند. از بهترین بازی‌های مناسب برای این کار می‌توان موارد زیر را نام برد:

معرفی بهترین بازی‌ها برای آموزش مکالمات روزمره انگلیسی
بهترین بازی های ویژه آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

۲۰ Questions

بازی ۲۰ سوالی یکی از سرگرم‌کننده‌ترین تفریجات گروهی است که علاوه بر ایجاد فضایی شاد به آموزش زبان انگلیسی و اصطلاحات رایج آن نیز کمک می‌کند. در این بازی، یکی از بازیکنان کلمه‌ای را در نظر می‌گیرد و سایر بازیکنان با طرح ۲۰ پرسش بله / خیر باید کلمه مورد نظر را حدس بزنند.

Fishbowl

این بازی گروهی هم یکی از مفرح‌ترین سرگرمی‌هایی است که علاوه بر یادگیری اصطلاحات روزمره انگلیسی به بهبود مهارت‌های رایتینگ و ریدینگ افراد کمک می‌کند. در ابتدا، هر یک از بازیکنان باید سه کلمه انگلیسی را روی قطعات مجزای کاغذ بنویسند و آن‌ها را در یک ظرف قرار دهند. این بازی شامل سه مرحله مختلف است. در مرحله اول، بازیکنان به نوبت یک کلمه را از کاسه بیرون می‌آورند و آن را برای هم تیمی‌های خود توصیف می‌کنند. به این ترتیب، ظرف مدت یک دقیقه آن‌ها باید کلمه درست را حدس بزنند. در مرحله بعد، هر یک از بازیکنان از طریق پانتومیم تلاش می‌کنند کلمه مورد نظر را برای هم‌تیمی‌های خود تشریح کند. در دور آخر هم، بازیکنان تنها با استفاده از یک کلمه می‌توانند واژه مورد نظر را برای سایرین تعریف کنند.

Telephone

این بازی گروهی یکی از سرگرم‌کننده‌ترین تفریحاتی است که به آموزش مکالمات روزمره انگلیسی و بهبود مهارت لیسنینگ کمک می‌کند. در طول بازی، بازیکنان باید ساکت باشند و در یک خط بنشینند! سپس، یکی از آن‌ها عبارت یا اصطلاحی را در گوش فرد کناری خود زمزمه می‌کند. او هم به نوبه خود باید همین کار را انجام دهد. این روند تا جایی ادامه پیدا می‌کند تا نوبت به آخرین بازیکن برسد. آخرین نفر، کلماتی که شنیده را با صدای بلند تکرار می‌کند و معلوم می‌شود که چقدر با عبارت اولیه تفاوت دارد.

سخن آخر

آموزش مکالمات روزمره انگلیسی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که استفاده کاربردی از این زبان را امکان‌پذیر می‌کند. خوشبختانه، این روزها وجود انواع روش‌ها و ابزارهای مختلف روند زبان‌آموزی را برای علاقه‌مندان ساده‌تر کرده است. پیشنهاد می‌کنیم، تکنیک مورد علاقه خود را انتخاب کنید و روزانه حداقل یک ساعت را به تمرین اصطلاحات و عبارات رایج انگلیسی اختصاص دهید. اطمینان داشته باشید، ظرف مدت کوتاهی شاهد پیشرفت چشمگیری خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.