چگونه می توان به طور مجازی معمار شد و مهارت‌های معمارانه را فراگرفت؟

0 72

لوکوربوزیه در تعریف خود از معماری نوشته است: “معماری بازی استادانه، صحیح و باشکوه توده‌­هایی است که در روشنایی با یکدیگر جمع می­‌شوند.” یک معمار موفق باید مهارت یک مهندس و خلاقیت یک هنرمند را همزمان داشته باشد، در حالیکه از اصول معماری تمدن‌­های گذشته پیروی می‌­کند، خصوصیات مکان‌­های عصر جدید را نیز در نظر بگیرد تا محصول نهایی وی جذاب و کاربردی باشد. معماری مجازی مجموعه اطلاعات جایگزینی است که در حال دگرگون کردن معماری کلاسیک است.

با ظهور تکنولوژی‌­های ارتباطی اخیر، از جمله اینترنت، شاهد سربرآوردن فضای جدیدی در این محیط‌­های دیجیتالی هستیم. همین تکنولوژی‌­های جدید منجر به پیدایش مدلی جدید از تحصیلات عالی شده است، مدلی که وقتی گسترش یابد می‌تواند هوش جمعی میلیون‌ها انسان خلاق و با انگیزه‌ای را ارتقا دهد که در نبود این مدل، درجا خواهند زد. آموزش مجازی راهی جایگزین برای کسانی می‌سازد که هیچ راه به‌صرفه و توسعه‌پذیر دیگری در اختیار نداشته‌اند، راهکاری جایگزین که نظام آموزشی فعلی را مختل ساخته و درها را به روی تحصیلات عالیه برای همه دانش آموزان شایسته می‌گشاید. کلاس‌­های آنلاین و آموزش آنلاین یک شبیه­‌سازی کلاس درس واقعی در محیط مجازی است. تمام آنچه که در کلاس درس واقعی جهت آموزش وجود دارد، در کلاس آنلاین نیز وجود دارد.اما سؤال اصلی این است که چگونه می­‌توان به طور مجازی معمار واقعی شد؟ آیا این امکان پذیر است؟ چه مهارت­‌هایی مورد نیاز است؟ برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید مراحل زیر را پله پله طی کرد:

  1. تعهد به هدف نهایی و دقت به آن: اول از همه باید بدانید و انتخاب کنید که معمار واقعی باشید و نسبت به آن متعهدانه رفتار کنید. شفافانه هدف خود را انتخاب کرده و با تمرکز بر آن در مسیرش شروع به حرکت کنید.
  2. منابع مورد نظر را بیابید: دومین قدم آن است که نسبت به رشته خود آگاهی پیدا کرده و منابعی را که منجر به افزایش دانش شما می­‌شود را بیابید و دنبال کنید. انتخاب یک منبع معتبر برای موفق شدن در رشته معماری یک اصل است. منابع مورد نیاز یک معمار شامل سه بخش نرم افزار، بخش تئوری و طراحی و مدلسازی(عملی) است.
  3. تمرین و پشتکار: هیچ فعالیتی بدون تمرین به نتیجه دلخواه نخواهد رسید. شما هرچقدر هم در کلاس‌­های مختلف حاضر شوید اما تمرینی نداشته باشید باز هم نتیجه‌بخش نخواهد بود.

بنابراین افراد علاقه‌مند به این رشته می­‌توانند کتاب­های آموزشی بخش تئوری معماری را به صورت مجازی و آنلاین با هزینه کمتری دریافت کرده و آنها را مطالعه و بررسی کنند. حتی با امکانات موجود در رایانه و یا گوشی همراه خود می‌­توانند نکته‌­برداری کنند. این کتاب‌­های آنلاین همه جا قابل استفاده بوده و قابل حمل است و فرد می‌­تواند حتی در صف اتوبوس هم به آسان­‌ترین راه مطالعه کند.برای بخش عملی نیز می­توان از کتب خودآموز طراحی و رسم فنی استفاده کرد و بخش عملی را تقویت نمود. این کتب مرحله به مرحله طراحی را آموزش می­‌دهند.هم‌اکنون پایگاه‌­های معتبری جهت آموزش مجازی برای تمامی مهارت‌جویان از سراسر دنیا به وجود آمده است. سایت‌هایی چون پرتال آموزش آنلاین دانشگاه هاروارد، EdX ، coursera

 سیستم آموزش مجازی آموزال دارای دوره‌­های معماری با جدیدترین متدها برای معمار شدن و ورود به دنیای کار است. یادگیری به‌روزترین مسائل معماری در کوتاه‌­ترین زمان و با کمترین هزینه، ارائه مدرک معتبر و رسمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فرصت کارآموزی از ویژگی‌­های این دوره است. استفاده از تکنیک‌­های اساتید مجرب و فصل‌بندی دروس برای یادگیری بهتر شما از دیگر مزایای این بسته‌­های آموزشی است. محتوای بسته‌­ها متناسب با نیاز جامعه بوده و با پشتیبانی و رفع اشکال دوره همراه است. آموزال مجموعه‌ه­ایی از دروس و نرم‌­افزارهای آنلاین مورد نیاز رشته معماری را برای شما فراهم کرده است که می‌­توانید از آن استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.